Hus & Hjem nyheder

Dato Avis Overskrift
2012-08-02 Fri.dk Er du til hunde- eller katte i sofaen?
2012-08-01 Fri.dk Krisen får os til at bygge rede
2012-07-30 Fri.dk Skriv det nu ned!
2012-07-30 Fri.dk Brætter til brødet hylder spillested
2012-07-30 Fri.dk Er dit hus parat til bulder og brag?
2012-07-30 Fri.dk Finanskrisen gav kreativiten hos Bolia et los bagi
2012-07-30 Fri.dk Haven lige nu: Duft din have
2012-07-30 Fri.dk Her er sommerstemning hele året
2012-07-30 Fri.dk Mig og mit hjem: Min familie er mit hjem
2012-07-26 Fri.dk Kvadrat opkøber svensk/tysk gardin-specialist
2012-07-26 Fri.dk OL er overalt – selv på toiletspanden
2012-07-23 Fri.dk Få et smugkig på IKEAs nyheder
2012-07-23 Fri.dk Få lidt glæde af regnvandet
2012-07-23 Fri.dk Dyrk din te i køkkenhaven
2012-07-23 Fri.dk Selvlært designer med stor succes
2012-07-23 Fri.dk Arkitektens skov-sommerhus har lys ad libitum
2012-07-20 Fri.dk Der er penge gemt i din græsplæne
2012-07-19 Fri.dk Sådan får du en varieret have
2012-07-19 Fri.dk To gamle godsvogne blev til charmerende sommerhus
2012-07-19 Fri.dk Træ fra regnskove kan måske erstattes


2012-07-16 Fri.dk Kvadrat får unikt Olafur Eliasson-kunstværk
2012-07-16 Fri.dk Ny guide skal hjælpe husejerne
2012-07-16 Fri.dk Royal interesse betød nyt olie- og eddikesæt
2012-07-12 Fri.dk Rosendahl fører Wiinblads arv videre
2012-07-12 Fri.dk Vores boliger bliver mindre og vinduerne større
2012-07-12 Fri.dk CE dig for, når du gør-det-selv
2012-07-10 Fri.dk Designklassiker født på ny
2012-07-10 Fri.dk Er din bolig klar til et nyt skybrud?
2012-07-10 Fri.dk Risiko for oversvømmelse spiller ind på boligvalg
2012-07-10 Fri.dk Pas på de giftige planter i haven
2012-07-10 Fri.dk Se arkitekt Kaare Sølvstens sommerhus ved Aarhus Bugt
2012-07-10 Fri.dk Mig og mit hjem: Et ualmindeligt almindeligt hjem
2012-07-03 Fri.dk Simresæson kræver gode gryder
2012-07-02 Fri.dk Put ædelstene på gulvet
2012-07-02 Fri.dk Flyt køkkenet ud i haven
2012-07-02 Fri.dk Mig og mit hjem: Familiehjem og testlaboratorium i ét
2012-07-02 Fri.dk Haven lige nu: Trampolin gav ny græsplæne – og glade børn
2012-07-02 Fri.dk Designerens hjem skal kunne rumme alle
2012-06-28 Fri.dk Sådan håndterer du det værste kryb
2012-06-26 Fri.dk Find inspiration til at vælge det helt rigtige tæppe


2012-06-25 Fri.dk Retrokaffen er klar
2012-06-25 Fri.dk Dansk/japansk stole-nyhed
2012-06-25 Fri.dk Har du et hjem, hvis du ikke længere har en mand?
2012-06-25 Fri.dk Haven lige nu: Tag haven med indenfor
2012-06-25 Fri.dk Mig og mit hjem: Tænk, hvis dronningen kom på besøg!?
2012-06-25 Fri.dk Liebhaver: Dansk ferie-paradis deluxe
2012-06-20 Fri.dk Vi bor i et rækkehus på femte sal
2012-06-19 Fri.dk Mig og mit hjem: Minder og musik på bondegården
2012-06-19 Fri.dk Bål i haven – nemt og sikkert
2012-06-18 Fri.dk Liebhaver: Huset, der blev vækket af sin Tornerose-søvn ...
2012-06-12 Fri.dk »Man skal have lyst til at hænge ud her«
2012-06-11 Fri.dk Sort vinder frem i haven
2012-06-11 Fri.dk Haven lige nu: Udnyt de små byhaver til fulde
2012-06-11 Fri.dk Mig og mit hjem: Fotografens frirum
2012-06-11 Fri.dk Liebhaver: Funktionel luksusbolig i Aalborg
2012-06-04 Fri.dk Køkkenet er samlingspunkt
2012-06-04 Fri.dk Haven lige nu: Plant i krukker og kasser
2012-06-04 Fri.dk Finn Juhl-bølgen ruller
2012-06-04 Fri.dk Mig og mit hjem: Kreative kontraster